Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun 0 (850) 308 73 40 info@missmedikal.com.tr

Adres

Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun

Telefon Numarası

0 (850) 308 73 40

0 (850) 308 73 40

E-Mail Adresi

info@missmedikal.com.tr

Ağustos 18, 2022

Güzellik Salonu Kurulum Maliyeti Ne Kadardır?

Güzellik Salon Kurulumu

Güzellik salonu açmak fazlaca maliyetlidir ve öncelikle belli bir miktarda sermayeyi gözden çıkarmak gerekir. Güzellik salonu açmanın bir kişiye maliyeti en az yüz bin lira civarındadır. Döviz kurlarının hareketliliği harcamalarda büyük rol oynar ve güzellik salonunuzun daha iyi olmasını istiyorsanız, 250 ila 400 bin liraya kadar maliyetin ortaya çıkması muhtemeldir. Güzellik salonlarına alacağınız ürünlerin fiyatının artmasında birinci etken, bazı ürünleri yurtdışından gelmesidir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip işletme olabilmek için harcamadan kaçınılmamalıdır.

Kurulum maliyetinin içinde;

Güzellik Salonu Kurulumu için ihtiyaç olan cihazlar

Cilt Bakım Cihazları

Dövme Silme Cihazları

Diode Epilasyon Cihazları

IPL Epilasyon Cihazları

Vücut Bakım Cihazları

Kalıcı Makyaj Cihazları

Güzellik Salonu Kurulumu için ihtiyaç olan ürünler

Kalıcı Makyaj & Microblading Ürünleri

Profesyonel Cilt Bakım Ürünleri

Kirpik Lifting & İpek Kirpik Ürünleri

Protez Tırnak ürünleri

 

Bunlar gibi birçok ürün ve cihazları güzellik salonunuza almanız gerekecektir. İlla bu ürünlerin hepsine gerek olmayacaktır. İlk başta cilt bakım cihazı ürünleri ve kalıcı makyaj ürünleriyle başlayabilirsiniz. Tüm bu girişimlerin ve geliştirmelerin akabinde epilasyon cihazları ve farklı vücut bakımı ile cilt bakımı cihazları da ekleyebilirsiniz.

Güzellik Salonu İçin Lokasyonun Önemi Nedir?
Kişisel bakım merkezlerinin kalitesi kadar bulunduğu konumda oldukça önemlidir. İşletmenin para kazanabilmesi için iyi bir lokasyonda olması muhakkak şarttır. Tahmin edebileceğiniz üzere bir güzellik salonunun kırsal kesimde neredeyse hiç iş yapması mümkün değildir. Kişisel bakımına düşkün hanımefendilerin yoğun olduğu varlıklı ve potansiyeli yüksek semtler tercih edilmelidir. Lüks yerlerin seçilmesi, bu tarz konumlarda işletmenin açılması, muhtemel müşterilerinizce “Kalite” hissiyatı uyandıracaktır. Bu sebeple şehrin önemli bölgeleri tercih edilmeli ve işletmenin kurulabilmesi için uygun görülmüş lokasyonların genel bir analizi çıkartılmalıdır. Yurtdışından gelecek turistleri de düşünerek havaalanına yakın konumlarda bulunması ya da servis hizmeti verilmesi işinizin önüne açacak ve gelirinizi katlayacaktır.

Güzellik Salonunda Kâr Marjı
Güzellik merkezi açmak için belli bir maliyet harcanmaktadır ve harcanan bu maliyeti elde edilen hasılatla kısa sürede kapatmak mümkündür. Yüz bin liranın altında sermaye ile bu işe girmeyeceğinizi yukarıda belirtmiştik. Güzellik merkezi kurmanın maliyeti oldukça fazladır ama kazancının bir o kadar iyi olması, yatırdığınız bütçeyi kısa sürede kazanmanızı sağlayacaktır. Hizmet ve kalite yardımıyla kazancınız aylık yirmi bin ile kırk beş bin lira arasında değişim gösterecektir. Bu fiyatların üstünde veyahut altında gelir etmek tamamen size kalmıştır.

Sonuç
Sonuca geldiğimizde sektörün geniş olması ve önümüzdeki yıllarda da taleplerin artacağı aşikârdır. Bu unsurlar düşünüldüğünde güzellik salonu açmak mantıklı bir tercih olarak gözükmektedir. Yatırılacak olan sermayenin fazla olması girişimciyi biraz düşündürebilir. Farklı bankaların sağladığı iş kurma kredileri bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.