Hotline
0 (850) 308 73 40
Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun 0 (850) 308 73 40 info@missmedikal.com.tr

Adres

Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun

Telefon Numarası

0 (850) 308 73 40

0 (850) 308 73 40

E-Mail Adresi

info@missmedikal.com.tr

Vogue Eyeliner Pigmentleri
Vogue® Eyeliner Pigmentleri
Vogue Kaş Pigmentleri
Vogue® Kaş Pigmentleri
Vogue Dudak Pigmentleri
Vogue® Dudak Pigmentleri
Microblading İğneleri
Ara Anestezi Ürünleri
Ara Anestezi Ürünleri

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, geniş renk skalalı pigmentlerin tek kullanımlık iğneler aracılığı ile derinin ikinci katmanına yerleştirilmesi işlemidir. Medikal makyaj olarak da bilinen uygulama, dövme işlemiyle çok karıştırılan işlemler olsa da aslında birbirlerinden farklıdırlar. Medikal makyaj cildin epidermis katmanına uygulanırken, dövme dermal tabakaya uygulanmaktadır.

Microblading Nedir?

Kaşlar tıpkı saçlarımız gibi genetik etkenler ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Seyrek, kalın ya da ince kaşlara sahip olmak genetik faktörlerden olsa da bu durumu değiştirmek mümkün. Kalıcı makyaj uygulamalarının günümüzde giderek artması, çoğu insanın sorun yaşadığı kaşlar için de çözüm yolu sunmakta.

Seyrek kaşlara sahip olan çoğu insan kaşlarını daha dolgun göstermek için birçok yönteme başvuruyor. Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak ifadeyi güçlendiriyor. Microblading işleminde renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir. Gerçek kaş üzerine yapılan bu yöntem dövme tekniğine benzer bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde gözler ve bakışlar daha dikkat çekici bir hal almaktadır.

Microblading ve Micropigmentation(Kalıcı Makyaj) Kıl Tekniği Arasındaki Fark Nedir? 

Microblading yan yana dizilmiş minik jilet görünümlü micro iğneler yardımıyla, cilde kesiler açılarak manuel olarak uygulanır.
Mikropigmentasyon (Kalıcı Makyaj) ise profesyonel cihazlar yardımı ile nokta iğne atışlarıyla uygulanır.

Her ikisinde de görüntü gözle ayırt edilemeyecek kadar aynı, uygulama şekli farklıdır. Kalıcılıkları cilt tipine göre doğru tekniğin seçilmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önemli olan doğru cilt yapısına doğru tekniği uygulamak ve uzmanın her iki tekniğe de hakim olup doğru analiz yapabilmesidir.

Profesyonel Kalıcı Makyaj Cihazlarımız için Tıklayınız !

İletişim Formu

Her türlü sorunuz için yazabilirsiniz