Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun 0 (850) 308 73 40 info@missmedikal.com.tr

Adres

Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun

Telefon Numarası

0 (850) 308 73 40

0 (850) 308 73 40

E-Mail Adresi

info@missmedikal.com.tr

Ağustos 29, 2022

Radyofrekans (Cilt Sıkılaştırma) Nedir?

Radyofrekans (Cilt Sıkılaştırma) Nedir?
Birçoğumuzun estetik ameliyatlarından uzak durma sebebi, hayatımızın akışını etkileyeceğinden, ücretlerinden, kalabilmesi muhtemel izlerden çekinmemizdir. Bazı durumlar vardır ki cerrahi işlem gereklidir. Bu raddeye kadar gelmeden ameliyatsız işlemlerle de önlem almak mümkündür. Cilt altındaki ağ dokunun (kollogen, hylronic acid, elastin) zamanla işlevini kaybetmesiyle sarkma ve kırışıklar başlar. İleri seviyede olmayan cilt yüzeyinde bu gibi durumlar var ise radyofrekans uygulamasını deneyebilirsiniz.

Radyofrekans Nedir?
Radyofrekans; deri boyunca yol alan bir elektromanyetik enerjidir. Ciltteki gerginliği sağlayan “Kollagen” liflerinde yenilenme sağlar. Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır, Radyofrekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirir. Bu süreç, “Anti-aging” etkili ürünlerle destekleyerek etkisi daha çok arttırılabilir. Cihazda iki başlık vardır. Bipolar ve Unipolar. “Bipolar” başlıkla yüz uygulamaları, “Unipolar” başlık ile vücut uygulamaları yapılır. Cildi germek, toparlamak için yapılan bu işlemde kas yönlerini bilmek çok önemlidir.

Radyofrekans Sistemi Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?
• Cilt rahatlatılarak temizlenir.
• Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir.
• Uygulama problemli bölgelere birden fazla kas yönünde geçişler yapılarak tamamlanır. En sık yüz ve boyun bölgesine uygulama yapılır.
• İşlem yaklaşık 30-40 dakika arası sürmektedir. Yüzün önce yarısı sonra diğer yarısı yapılır. Her iki tarafa da eşit zamanda yapılmalıdır.
• İşlem sonunda hafif kızarıklık görülebilir. O nedenle işlemden sonra 3-4 gün süreyle güneş koruyucular kullanılmalıdır. İşlemden sonraki gün banyo, deniz ve güneş banyosu yapılmaması önerilir.

Seans Aralıkları Nasıl Olmalı?
Ayda bir kere olmak üzere minimum üç seans uygulanmalıdır. Kırışığın ya da sarkmanın ilerlemiş olduğu seviyeye göre seans sayısı artmaktadır.
Ortalama altı seans sürmektedir. Cilt gençleştirme tedavisinde Radyofrekans kaç seansta etkisini gösterir?
Cildin durumuna göre üç seans sonunda etki görülmektedir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür.

Kimlere Uygulanamaz?
Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.), hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.