Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun 0 (850) 308 73 40 info@missmedikal.com.tr

Adres

Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun

Telefon Numarası

0 (850) 308 73 40

0 (850) 308 73 40

E-Mail Adresi

info@missmedikal.com.tr

Kasım 19, 2022

Pico Lazer Nedir?

Pico lazer, pikosaniye lazer olarak bilinmektedir. Bu lazer kullanılan bölgede bulunan dövmenin silinmesine yardımcı olur. Özellikle hayatın belirli dönemlerinde yaptırılan dövmeler daha sonraları pişmanlıkların oluşmasına neden olabiliyor. Bu sebepten ötürü dövmenin silinmesi neredeyse imkânsız bir durumdur. Bunun için çeşitli çözümler olsa da can yakıcı ve kesin fayda sağlamamaktadır.

Pico lazer nedir sorusunun cevabı pratik olarak olan dövmeyi kısa sürede silme işlemi sağlayan cihazdır denilebilir. Cilt dokusuna kolayca ulaşıp yayılmaktadır. Bu sayede dövmenin silinmesi söz konusu olur. Herhangi bir kanseroloji barındırmayan bu cihaz günümüzde birçok cilt ve güzellik merkezi tarafından kullanılmaktadır.

Pico Lazer Faydaları

Pico lazer, enerjiyi epidermis olarak deri tabakasına yoğunlaşarak hücre sinyalizasyonunun tetiklenmesini sağlar. Bu sayede iyileşme tepkisinin oluşmasına olanak tanır. Pico lazer faydaları arasında sadece dövme silme özelliği bulunmamaktadır. Birçok özelliği bulunan bu cihaz günümüzde güzellik merkezlerinin kurtarıcısı özelliğini taşımaktadır.

Pico lazer faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tüm renklerde bulunan dövmenin silinmesine yardımcı olur
  • Yara tedavisinde kullanılır. Yara (Lezyon) tedavisinde cilt uzmanları sıklıkla tercih eder
  • Belirli yaştan sonra yaşlılık lekelerini ortadan kaldırır
  • Oluşan güneş lekelerinin giderilmesini sağlar
  • Yaşlılık belirtisi ve yaşlılık döneminde kırışıkları en aza indirerek genç kalmanıza yardımcı olur
  • Kalıcı makyaj temizliği özelliği bulunmaktadır
  • Epilasyon lekelerinin ortadan kalkmasına katkı sağlar
  • Cilt beyazlatmada oldukça etkilidir
  • Cilt yenilemeyi sağlayarak, ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı sağlar

Pico lazer faydaları sayesinde birçok güzellik merkezi işletmesi dövme sildirme konusunda çözüm odaklı hizmet vermektedir. Bu sayede ciddi oranda talep bulunur. Pico lazer herhangi bir kızarıklık oluşmasını ortadan kaldırarak, cilde düzenli olarak zararsız ışın verir. En önemlisi herhangi bir kanseroloji ışın içermemektedir.

Pico Lazer dövme Silme Süreci

Pico lazer dövme silme süreci yaklaşık olarak 4-6 seans arasında değişmektedir. Ayrıca bazı durumlarda daha da az olmaktadır. Dövmenin büyüklüğüne ve derinliğine gör süreç değişir. Pico lazer dövme silme süreci sonrası iyileşme ortalama dört hafta sürmektedir. Klasik dövme silme yöntemleri hem daha zor hem de ciddi oranda tahriş ederek, çekilmez bir ağrı olmasına neden olmaktadır.

Pico lazer dövme silme cihazı sayesinde bu durum ortadan kalkarak daha pratik bir şekilde dövme hızlı süreçte silinir. Pico lazer dövme silme cihazı ayı zamanda leke bakımı için oldukça etilidir. Birçok güzellik merkezi ve klinikler Pico lazer dövme cihazını kullanmaktadır.

Pico lazer dövme silme süreci dövmenin boyutuna ve derinliğine göre değişir. Bu sebepten ötürü kısa vade de çözüm sağladığını söylemek mümkündür. Geçmişten günümüze uygulanan birçok yönteme göre daha etkilidir. Bu sebepten ötürü birçok merkez tarafından etkili bir cihaz olarak kullanılmaktadır. Dövmenin silinme sürecinin kısaltmasını sağlayarak, cildin de yenilenmesine olanak tanır. Pico lazer dövme silme ve leke bakımı için oldukça etkilidir.

Pico Lazer Tedavi Sonrası

Pico lazer tedavisinin etkisi, ilk seanstan itibaren göstermektedir. İyileşme hızlı ilerlemesinin nedeni Pico lazer cihazının birçok özelliğinin bulunmasıdır. Ayrıca dövme olduğun renkten daha açık bir renkte olduğundan silinmiş olur. Bu sayede lazer uygulaması olan yerde izlerin oluşması mümkün değildir. Pico lazer dövme silme ve leke bakımı açısından oldukça faydalıdır. Birçok klinik ve güzellik merkezi tarafından tercih edilmektedir.

Pico lazer tedavi sonrası oluşabilecek tüm olumsuzlukları ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Herhangi bir yanık izi bırakması söz konusu değildir. Bu sebepten ötürü günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.