Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun 0 (850) 308 73 40 info@missmedikal.com.tr

Adres

Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun

Telefon Numarası

0 (850) 308 73 40

0 (510) 223 26 37

E-Mail Adresi

info@missmedikal.com.tr

Eylül 25, 2022

Lazer Epilasyon Cihazlarında En Çok Kullanılan Cihaz Hangisi?


Lazer Epilasyon Cihazlarında En Çok Kullanılan Cihaz Hangisi?
Lazer epilasyonda en fazla kullanılan 755 nanometre dalga boyu ve Alexandrite lazer kılın rengini içeren en hassas enerji teknolojili bir cihazdır. Shapelyx Platinum 3 Dalga boyu diode lazer epilasyon cihazı 755, 810, 1064 nanometre dalga boyundadır.

Aynı zamanda hassas çalışma mekanizması sayesinde en ince kılları görme özelliğine sahiptir. Özellikle Nd yağ lazer 1064nm dalga boyu sayesinde enerjiyi derinin en uç tabakasından iter. Buna karşı sınırlı hassasiyet gösterir.

Lazer epilasyonda dalga uzunluğu, en geniş kıl tüketimine sahip olduğundan en etkin melanin emilimini içermektedir.

Diode lazer epilasyon cihazı sayesinde istenmeyen kıllardan kurtulmak mümkün. Pek çok klinikte bu cihazlardan kullanılmaktadır. Başarılı sonuç veren bu cihazın birçok çeşidi bulunmaktadır. Diode lazer epilasyon cihazı oldukça başarılı sonuç vermektedir.

Shapelyx Platinum üç dalga boyutunu kullanarak daha verimli çalışmaktadır. Aynı anda elde ettiği atış sayesinde kat kat daha fazla verim elde edilmektedir. Üç farklı dalga uzunluğu sayesinde anatomik derinliklere ulaşarak oldukça etkili ve yüksek kapsamlı bir sisteme sahiptir.

Diode lazer epilasyon 1064 dalga uzunluğuna odaklanılmış bir çözüm haline getirir. Bu sayede daha düşük melanin emilimi ile karakterize edilir.

Kıl köklerini, ciltte travmaya sebep olabilecek bir enerji darbesine asla maruz bırakmaz. Bunun yerine derinin kıl köküne etkin olmayı sağlayarak, hasara yol açmaz. En önemlisi yeniden büyümelerini önler, çevrede bulunan dokuların tamamına zarar vermez.

Diode lazer epilasyon yüksek ortalama güç ve iyileştirme ısı oluşumunu sağlar. Kısa akım darbeleri sayesinde yüksek bir etkiye sahiptir. Bu sebepten ötürü istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulmak mümkündür. Diode lazer epilasyon iç deri tabakasının içlerine kolayca ulaşır. Bu sayede cilt yüzeyinin soğumasını sağlayarak, yüzeysel yanıkların oluşmasını engelleyerek etkili bir epilasyon sonucunu ortaya koyar.