Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun 0 (850) 308 73 40 info@missmedikal.com.tr

Adres

Fatih Cd 24/6 Ondokuzmayıs Samsun

Telefon Numarası

0 (850) 308 73 40

0 (510) 223 26 37

E-Mail Adresi

info@missmedikal.com.tr

Ocak 21, 2023

IPL ile Diode lazer cihazları arasındaki farklar nedir?

IPL ile Diode lazer cihazları arasındaki farklar nedir?

IPL cihazlarının ışını ile Diode lazer ışını arasında bir çok fark bulunmaktadır.
IPL cihazların başlığı dikdörtgendir. Diode lazer cihazının başlığı ise kare şekildedir.
IPL ile Diode lazer cihazının arasındaki en temel farklardan biri budur. Diğer temel fark ise, IPL lazer cihazı beyaz ışık atar. Diode lazer cihazı ise kırmızı ışık atmaktadır. Gözle görülebilecek cinsten farkların dışında da etki ve performans bakımından da birçok farklılıklar bulunmaktadır. Günümüz teknolojisinde epilasyon dünyasında sıklıkla kullanılan bu iki tür cihaz birbirlerinden birtakım farklar ile ayrılmaktadır.

IPL ile Diode Lazer cihazları arasındaki derin farklar nelerdir?

IPL ile Diode lazer cihazları arasındaki derin farklar; Diode lazer belirli bir dalga boyunda kırmızı ışık atar. Kıl köklerinin derinliğine ulaşabilecek kadar güçlü bir dalga boyu aralığına sahiptir. Bu belirli aralık kapması dışında kalan diğer pigmentlerle etkileşimi neredeyse yok denecek kadar azdır. Yalnızca hedeflenmiş kıl köklerine nüfuz eder ve maksimum etkiyi sunmayı amaçlar. Diode lazerin, IPL lazerden en temel farkı tümüyle belirli bir hedef alanına yönelik olmasıdır.

IPL lazer parlak beyaz bir ışık demetini cilde yollar. Çok farklı dalga boylarında ışınlar göndererek, karmaşık ve bilinmez bir etki ortaya koyar. Bu etkinin sonucunda kıl kökleri tahrip olmaz ve ağdayı andıran cinsten geçici bir etki oluşmasını sağlar. Bu sebeple kılların Diode lazer de olduğu gibi tekrar çıkma süresi uzun değil aksine oldukça kısa bir süre de toparlanıp tekrardan uzarlar. IPL ile Diode lazer cihazları arasındaki derin farklar temelde bunlardır. Bu farklar bizlere vakit ve nakit kaybı olarak geri dönmekte ve birçok kişinin hayalini kurduğu pürüzsüz cilde ulaşmasını engellemektedir. IPL lazer kullanan birçok işletme bu durumu müşterilerine detaylı bir şekilde açıklamadan işlem yapmakta ve insanları epilasyon dünyasından uzaklaştırmaktadır. Diode lazer ile çok kısa sürede elde edebileceğiniz ve çok az işlemle elde edebileceğiniz bu kusursuz görünümü, IPL lazer işlemleri ile çok uzun süreli ve çok masraflı maliyetler ile ulaşabilecek, hem vakit hem de nakit kaybına uğramış olacaksınız. Birçok araştırma şu durumu çok açık göstermiştir ki, Diode lazer ışınları direkt olarak kıl köklerine nüfuz ederek kıl oluşumunu uzun vadeli olarak engelleyecek ve kalıcı bir etkiyi sağlamayı başarabilecektir. Elbette işletmeler sizlere bu durumdan bahsetmeyecek ve mağduriyetinizi göz ardı edeceklerdir.

Görmüş olduğunuz üzere IPL ile Diode lazer cihazları arasındaki farklar bunlardır.
Elbette bu farklar dışında bu İki cihaz tipinin arasında birçok teknik özellik farkı da bulunmaktadır. Etki bakımından mevcut farkları göz önünde bulundurduğumuzda, Diode lazer cihazı, IPL lazer cihazına kıyasla, daha etki odaklı, daha ekonomik, daha sonuç garantilidir. IPL lazer kullanacaklar uzun seanslar ve düzenli takibi ve bu sebeple düzenli giderleri göz önünde bulundurmalıdır.

İşletmeye yansıyan, IPL ile Diode lazer farkları nelerdir?

Diode lazerler yüksek sayıda darbeye dayanabilir ve işletme giderlerini düşürür. Bu sebeple daha ekonomik ve daha tutumlu bir gelir gider zincir oluşturabilmenize olanak sağlar.

IPL’ler, flaş lambalarının veya el parçalarının düzenli olarak değiştirilmesini gerektirecektir ve bu durum mevcut giderlerin üstüne birtakım yeni giderlerinde oluşmasına sebep olacak, maddi birçok açığa sebep olacaktır. Öte yandan bu değişim işleriyle uğraşmak da işletme çalışanlarını yoracak ve olumsuz bir hissiyatı ortaya çıkaracaktır.